Spišský travertín

Travertín má svoj ​​nezameniteľný charakter a už oddávna sa vyznačoval svojou kvalitou. Preto bol často využívaný pri realizácii mnohých známych stavieb, sôch a obkladov  budov aj v Československu. Každý výrobok zo spišského travertínu má svoj neopakovateľný vzhľad a pritom pôsobí nadčasovo. Jeho obľuba vďaka širokým možnostiam použitia v súčasnosti rastie. Travertín z nášho lomu v Spišskom Podhradí pre zákazníka ponúka veľký výber opracovania, povrchových úprav a farebností. Predurčuje ho pre vaše menšie a aj veľké projekty pri obkladoch stien, na kamenné schodiská, krby alebo bazény alebo dlažby v interiéri a exteriéri.

 

Mramor

Mramor, podobne ako travertín, je krásny ušľachtilý materiál, vytvorený už pred dávnymi časmi. Ponúka svoju dlhoročnú pamäť a dušu. Už stará vyspelá európska kultúra v Grécku a Rímskej ríši mala pozitívny vzťah k mramoru a používal sa napríklad na obklady, oporné stĺpy alebo v sochárstve. V dnešnej dobe je využitie mramorov silno zastúpené, a to najmä pri výrobe všetkých druhov obkladov a dlažieb.

 

Žula

Žula alebo tiež granit, patrí medzi najčastejšie používané prírodné materiály v interiéri alebo exteriéri. Pre svoju tvrdosť a odolnosť je tento kameň vhodný na namáhanejšie povrchy, napríklad ako exteriérová dlažba, obrubníky, dlažby v obchodných domoch a verejných budovách alebo obklady schodísk. V súčasnosti sa tiež používa na kuchynské pracovné dosky alebo obklady krbov. V ponuke je veľa druhov neutrálnych odtieňov a jednoliatých vzorov žúl. Ale niektoré prekvapia aj svojou výraznejšou kresbou a farebnosťou.

 

Pieskovec

Ponuku kameňa dopĺňa viacero druhov pieskovca, ktorý osloví najmä svojím vlastným prírodným charakterom a zemitosťou. Jeho využitie je tiež rôznorodé. Môže slúžiť na decentné dotvorenie interiéru. Má široké využitie aj v exteriéri na obklady, dlažby, obloženie soklov, murovanie oporných múrov, plotov alebo schodov.

 

Ónyx

Ónyx je používaný v rôznych farbách a farebných odtieňoch. Tento kameň je mäkší a môže byť využitý najmä na obklady stien, krbov, dlažby, svietidlá, vodné prvky alebo na sochy. Často sa používa s podsvietením napríklad na rôzne pulty, konferenčné stolíky alebo dekoračné steny.

 

Exkluzívne materiály